Spływ Dunajcem 2017

Spływ Dunajcem Spływ Dunajcem fot © Tomasz Łysoniewski

Sezon flisacki na dobre rozpoczął się miesiąc temu - ale najlepszy czas na spływ Dunajcem jest właśnie teraz...

Spływ przełomem Dunajca na tratwach flisackich to ponad dwie godziny obcowania z dziką przyrodą i majestatem gór. Spływ można rozpocząć w Sromowcach Wyżnych - Kątach lub u podnóża Trzech Koron (Sromowce Niżne) - miejsca docelowe to Szczawnica lub Krościenko (trasa dłuższa).

Z naszej willi możecie wybrać się do przystani wsiadając do dowolnego busa lub PKS-u, który jedzie w kierunku Zakopanego lub Nowego Targu. W tym pierwszym przypadku znajdziemy koło zakopiańskiego dworca przewoźników, którzy dowiozą nas na miejsce (zwykle kursy są nieregularne, zależne od ilości pasażerów w danej chwili). W Nowym Targu zaś możemy skorzystać z regularnych kursów autobusowych do Sromowiec Niżnych lub Niedzicy.

Polecamy zwłaszcza trasę do Niedzicy - zwiedzanie tamtejszego zamku oraz ruin w Czorsztynie, rejs po jeziorze - i dopiero potem spływ - w ten sposób wypełnicie dzień optymalnie. Warto wcześniej zaopatrzyć się w bilet na spływ korzystając ze strony internetowej mt7.eu - unikniecie ewentualnych kolejek (a te w dobrą pogodę potrafią być bardzo pokaźne).

Płynąc flisacką tratwą będziemy mogli posłuchać masy ciekawostek i opowieści, które nie tylko umilą nam czas ale także wiele nauczą o otaczającym nas krajobrazie. Jeśli starczy wam czasu - możecie po spływie (z przystankiem w Szczawnicy) wejść na Sokolicę - rozciągają się stamtąd piękne widoki na Pieniny i wijący się wśród gór Dunajec.

A poniżej możecie zobaczyć zdjęcia z zeszłorocznego spływu - za nadesłane fotografie serdecznie dziękujemy Panu Tomaszowi Łysoniewskiemu :)


KontaktOdpowiemy na każde Twoje pytanie

Ważne

Podróżujesz PKS-em lub pociągiem? Naszych gości przywieziemy do Villi Fiore z przystanku/dworca bez żadnych opłat! Również odwieziemy Cię na przystanek gdy będziesz już opuszczać nasze gościnne progi :)

Jesteśmy również na:


      

Adres

Villa Fiore
ul. Miłośników Podhala 83a
34-425 Biały Dunajec

Tel:(+48) 18 20 82 023
Tel.kom: +48 604 692 696
E-mail:
Logo Xsmall
    O nas     Pokoje    Cennik     Rezerwacje     Dla Rodzin - zniżki     Kontakt  

Nasza strona używa plików cookies. Możesz wyłączyć tę funkcjonalność w ustawieniach swojej przeglądarki.