Jak dojechać...

Samochodem, busem,pociągiem? Samochodem, busem,pociągiem? Można na kilka sposobów - poniżej znajdziesz wskazówki ;)

Jeśli nie chcecie jechać na wycieczkę własnym samochodem (lub takowego nie posiadacie) - warto wybrać komunikację "busową" - a ta jest w naszym regionie bardzo rozpowszechniona ;) Poniżej znajdziecie kilka wskazówek jak dojechać z Villa Fiore do Zakopanego i z powrotem.

Nieopodal naszej willi znajdują się dwa przystanki - w okolicach Delikatesów Centrum - ta część naszej miejscowości nazywa się Biały Dunajec Górny. Warto zapamiętać tę nazwę - każdy kierowca busa będzie wiedział gdzie Was wysadzić. Przystanki znajdują się przed mostem - ten po lewej (idąc od naszej willi) zabiera pasażerów w stronę Zakopanego - czyli niemal każdy, który ma tu przystanek. Bilet do Zakopanego kupujemy u kierowcy, będzie kosztował ok 3-3,50zł, a sama jazda zajmie nam 10-15 minut (zdarzają się czasem korki, wtedy ten czas może się wydłużyć).

Kilkanaście metrów dalej, po prawej stronie znajdziemy przystanek, z którego możemy odjechać do Nowego Targu czy Krakowa. Z tego przystanku może nas również zabrać autokar na wycieczkę - spływ Dunajcem, zwiedzanie zamku w Niedzicy - napiszemy o tym w osobnym artykule.

W Zakopanem znajdziemy również sporo przystanków - popularnym miejscem jest przystanek na "alejach dolnych" czyli na alei 3 Maja. Jest to niedaleko Równi Krupowej, na której odbywa się większość dużych imprez plenerowych w Zakopanem. Charakterystycznym znakiem rozpoznawczym jest też pobliski plac zabaw oraz market Lidl - mapkę znajdziecie poniżej. Większość busów jadących w stronę Nowego Targu czy Krakowa musi przejechać przez naszą miejscowość - zapytajcie więc kierowcy czy zatrzymuje się na przystanku Biały Dunajec Górny - i w drogę :)

Jeśli macie trochę czasu na dojście do dworca (lub akurat jesteście w jego pobliżu) to możecie wsiąść do busa właśnie tam. Przewoźnicy stąd zaczynają swoje trasy więc macie pewność, że znajdziecie miejsce siedzące. Samochody do Białego Dunajca odjeżdżają ze stanowiska piątego - tak jak widać na poniższym obrazku. Dworzec autobusowy przylega obecnie do dworca kolejowego - gdyż trwa remont i przebudowa starego budynku.

Skoro jesteśmy przy kolei to do Zakopanego i z powrotem można również wybrać się pociągiem. Stacja Biały Dunajec znajduje się naprzeciwko kościoła - to od naszej willi spory kawałek - polecamy więc przejść się do stacji Poronin (20 minut pieszo). W pociągu regionalnym PolRegio zapłacimy ok 3 złotych za bilet (u konduktora). W przypadku pociągów typu Intercity może to być więcej - polecamy przejrzeć rozkłady na e-podroznik.pl - sama jazda trwa zwykle około 10 minut.

Ostatnim sposobem są oczywiście taksówki - obok naszej jadalni znajdziecie wizytówki popularnych miejscowych przewoźników. W razie czego zawsze też możecie zadzwonić do nas - pomożemy naszym gościom w każdym kłopocie :)

KontaktOdpowiemy na każde Twoje pytanie

Ważne

Podróżujesz PKS-em lub pociągiem? Naszych gości przywieziemy do Villi Fiore z przystanku/dworca bez żadnych opłat! Również odwieziemy Cię na przystanek gdy będziesz już opuszczać nasze gościnne progi :)

Jesteśmy również na:


      

Adres

Villa Fiore
ul. Miłośników Podhala 83a
34-425 Biały Dunajec

Tel:(+48) 18 20 82 023
Tel.kom: +48 604 692 696
E-mail:
Logo Xsmall
    O nas     Pokoje    Cennik     Rezerwacje     Dla Rodzin - zniżki     Kontakt  

Nasza strona używa plików cookies. Możesz wyłączyć tę funkcjonalność w ustawieniach swojej przeglądarki.