Parada Gazdowska 2018

Parada Gazdowska to coroczny cykl widowiskowych imprez łączących pasje narciarskie i jeździeckie oraz tradycje góralskie.

Spośród siedmiu przewidzianych imprez, jedna odbędzie się u nas - w Białym Dunajcu. Podczas parady będziemy mogli obserwować zawody w skiringu (jazda narciarza za samym koniem) i ski-skiringu (jazda narciarza za koniem z jeźdźcem). Wiele emocji wzbudzają też zawody kumoterek - tradycyjnych, drewnianych sań oraz orszaki konne i paradne zaprzęgi jadące przez nasze piękne okolice :) Uczestnicy parady ubrani będą w stroje ludowe - same sanie i zaprzęgi muszą również nawiązywać do góralskiej tradycji - jest to ważny element oceny końcowej.

Parada w Białym Dunajcu odbędzie się 14 stycznia - o ile nie zabraknie śniegu ;)

Jest to jedno z najbardziej widowiskowych, zimowych wydarzeń na Podhalu - nie możecie tego przegapić! Zapraszamy do naszej Villi Fiore w Białym Dunajcu!

Kumoterska Gońba w Bukowinie Tatrzańskiej - źródło youtube.com © Zdjęcia & montaż Dariusz Zaród FOTOAGENCJA.NET

KontaktOdpowiemy na każde Twoje pytanie

Ważne

Podróżujesz PKS-em lub pociągiem? Naszych gości przywieziemy do Villi Fiore z przystanku/dworca bez żadnych opłat! Również odwieziemy Cię na przystanek gdy będziesz już opuszczać nasze gościnne progi :)

Jesteśmy również na:


      

Adres

Villa Fiore
ul. Miłośników Podhala 83a
34-425 Biały Dunajec

Tel:(+48) 18 20 82 023
Tel.kom: +48 604 692 696
E-mail:
Logo Xsmall
    O nas     Pokoje    Cennik     Rezerwacje     Dla Rodzin - zniżki     Kontakt  

Nasza strona używa plików cookies. Możesz wyłączyć tę funkcjonalność w ustawieniach swojej przeglądarki.