Wycieczka do Niedzicy

O samym zamku w Niedzicy pisaliśmy już w tym artykule. Dzisiaj podrzucimy garść informacji dla osób, które nie chcą lub nie mogą dojechać tam własnym autem.

Położenie naszej willi jest o tyle wygodne, że w każdy ciekawy zakątek stosunkowo szybko dotrzemy komunikacją "busową" lub PKS-em. W Pieniny (zarówno do Niedzicy jak i na spływ tratwami w Sromowcach Niżnych) najłatwiej dotrzemy przez Nowy Targ. Około stu metrów od Villa Fiore znajdziemy przystanek (niedaleko Delikatesów Centrum), na którym czekamy na bus. Na tej trasie napotkamy zarówno mniejsze pojazdy na około dwudziestu pasażerów jak i duże autokary jadące do Krakowa (tudzież dalej). Kierowcy zwalniają przed przystankiem - skińmy, że jesteśmy zainteresowani kursem. Za bilet zapłacimy około 3zł a sama podróż potrwa mniej więcej 15 minut. Na dworcu w Nowym Targu wyszukujemy najbliższy kurs do Niedzicy. Przez tę miejscowość przejeżdżają też busy jadące do Kacwina oraz Sromowic Niżnych. Musimy pamiętać, że busem jadącym do Kacwina wysiądziemy w Niedzicy kilka kilometrów od zamku - będziemy musieli przejść ok 40 minut ulicą 3 maja (zobacz mapkę). Jeśli zaś trafimy na kurs do Sromowic Niżnych to przystanek mamy koło zamku.

Mapa1

Połowa zamku otwarta jest dla zwiedzających (reszta jest przeznaczona na hotel). Bilet normalny kosztuje 12zł a ulgowy 9zł. Bilety zachowajmy gdyż uprawniają jeszcze do zwiedzenia wozowni - swoistego zamkowego "garażu", który znajdziemy obok parkingu.

Warto wybrać się również na pobliską tamę, z której możemy podziwiać jezioro, zamek i zalesione okoliczne wzgórza. Schodząc w dól warto odwiedzić też elektrownię wodną. Pobliskie okolice możemy obserwować z... pokładu statku. O każdej pełnej godzinie realizowane są bowiem rejsy statkami wycieczkowymi po jeziorze (każdy rejs trwa około 50 minut). Również drogą wodną można wybrać się do ruin zamku w Czorsztynie.

Jeśli zostało nam jeszcze trochę czasu - warto rozważyć wycieczkę do Sromowic Niżnych i skorzystanie z flisackiej oferty spływu Dunajcem. Dotarcie do przystani pieszo z okolic zamku zajmie nam ok 1,5 godziny. Busem spod zamku dotrzemy tam w kilka minut (ok 5zł bilet). Niezależnie od tego czy skorzystaliśmy ze spływu i znaleźliśmy się w Szczawnicy, czy też zostaliśmy na miejscu - powrót jest ten sam - czyli wracamy busem do Nowego Targu i tu na dworcu wsiadamy w jakikolwiek autokar lub bus jadący do Zakopanego - wysiąść możemy w Białym Dunajcu przy kościele lub niedaleko naszej willi na przystanku Biały Dunajec Górny.

W razie kłopotów goście Villi Fiore mogą zawsze zadzwonić na nasz numer - pomożemy:)


KontaktOdpowiemy na każde Twoje pytanie

Ważne

Podróżujesz PKS-em lub pociągiem? Naszych gości przywieziemy do Villi Fiore z przystanku/dworca bez żadnych opłat! Również odwieziemy Cię na przystanek gdy będziesz już opuszczać nasze gościnne progi :)

Jesteśmy również na:


      

Adres

Villa Fiore
ul. Miłośników Podhala 83a
34-425 Biały Dunajec

Tel:(+48) 18 20 82 023
Tel.kom: +48 604 692 696
E-mail:
Logo Xsmall
    O nas     Pokoje    Cennik     Rezerwacje     Dla Rodzin - zniżki     Kontakt  

Nasza strona używa plików cookies. Możesz wyłączyć tę funkcjonalność w ustawieniach swojej przeglądarki.