Co warto zwiedzić - Niedzica

Widok od strony ruin w Czorsztynie Widok od strony ruin w Czorsztynie fot. Adam Jeżyński Wyróżniony

Piękny zamek w Niedzicy można podziwiać z daleka podczas spływu ale polecamy również odwiedzić to urzekające miejsce osobiście...

Ta średniowieczna budowla stoi na stromej skale u podnóża której rozciąga się jezioro Czorsztyńskie. Ten widok każdemu zapada w pamięć. Jezioro powstało w latach 80-tych przy budowie tamy, wcześniej można było "suchą stopą" przejść do ruin zamku w Czorsztynie. Obecnie na terenie zamku w Niedzicy znajduje się hotel oraz część dla zwiedzających. Możemy zajrzeć do komnat, lochów, wejść na wieże obronne.

zamek w Niedzicyfot. Adam Jeżyński

Jak to w średniowieczu...

Średniowieczny zamek musi mieć lochy, niepokojąco wyglądające narzędzia tortur i... duchy. Co do ostatnich to właśnie tu kręcone były niektóre sceny serialu "Wakacje z duchami", który pewnie pamiętają nieco starsi telewidzowie ;)

Niedzica - zamekfot. Adam Jeżyński

Z drugiej strony

Z zamku możemy wybrać się do ruin w Czorsztynie, gdzie mamy piękny widok na niedzicką warownię. Udać się tam możemy pieszo przez tamę lub skorzystać z przeprawy statkiem spacerowym.

zamek w Czorsztyniefot. Adam Jeżyński

Czorsztyńskie ruiny

Ruiny zamku w Czorsztynie oczywiście nie prezentują się tak okazale jak budowla po drugiej stronie jeziora, ale są również otwarte dla zwiedzających.

Czorsztyn - zamekfot. Adam Jeżyński

Ten krajobraz...

Jednak warto się przeprawić do owych ruin choćby po to żeby spojrzeć na te widoki - jezioro, tama, niedzicki zamek i górski krajobraz... przepiękne :)

Do Niedzicy i Czorsztyna najszybciej dojedziemy busem z Zakopanego lub Nowego Targu (zobacz naszą trasę wycieczki w osobnym artykule), polecamy!


KontaktOdpowiemy na każde Twoje pytanie

Ważne

Podróżujesz PKS-em lub pociągiem? Naszych gości przywieziemy do Villi Fiore z przystanku/dworca bez żadnych opłat! Również odwieziemy Cię na przystanek gdy będziesz już opuszczać nasze gościnne progi :)

Jesteśmy również na:


      

Adres

Villa Fiore
ul. Miłośników Podhala 83a
34-425 Biały Dunajec

Tel:(+48) 18 20 82 023
Tel.kom: +48 604 692 696
E-mail:
Logo Xsmall
    O nas     Pokoje    Cennik     Rezerwacje     Dla Rodzin - zniżki     Kontakt  

Nasza strona używa plików cookies. Możesz wyłączyć tę funkcjonalność w ustawieniach swojej przeglądarki.