Wycieczka Biały Dunajec - Gubałówka

Biały Dunajec to znakomita baza wypadowa do pieszych wycieczek. Jednakże szlaki biegnące przez malownicze wsie są często nieoznakowane - stąd też warto zaznajomić się z naszymi poradami. Dzisiaj opiszemy trasę wycieczki pieszej na Gubałówkę - to nie jest trasa  najkrótsza (ta wiedzie przez Poronin) - jest to trasa widokowa, dzięki której możemy niemal całą drogę podziwiać panoramę Tatr.

Niemal przez całą trasę będziemy mogli podziwiać przepiękną panoramę Tatr, mijając nie mniej urokliwe miejscowości. Droga jest asfaltowa, w wielu miejscach niedawno odnowiona, w większych wsiach są również chodniki.

W tej opcji zachęcamy do zapoznania się również z Białym Dunajcem. Cała trasa jest łagodna, łatwa dla każdego turysty. Dojście do Gubałówki zajmie nam 2,5-3,5 godziny. Niemal przez całą trasę będziemy mogli podziwiać przepiękną panoramę Tatr, mijając nie mniej urokliwe miejscowości. Droga jest asfaltowa, w wielu miejscach niedawno odnowiona, w większych wsiach są również chodniki.

Idąc z Villa Fiore w kierunku Szaflar przechodzimy przez most i kierujemy się na ulicę Jana Pawła II. Po drodze miniemy kilka sklepów - dobra okazja żeby uzupełnić zaopatrzenie na naszą wycieczkę ;) Ulica, którą podążamy jest częścią "wawrzyńcowego szlaku", na którym napotkać możemy drewniane kapliczki stworzone przez "Leonarda Da Vinci z Gliczarowa" czyli Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka. Po około 20 - 30 minutach znajdziemy się koło kościoła pod wezwaniem Matki Boskiej Królowej Aniołów - trasa na mapce widoczna jest pod tym linkiem.

Teraz kierujemy się na Leszczyny - Sierockie. W tym celu przechodzimy przez Zakopiankę (po lewej zobaczymy stację kolejową Biały Dunajec) i kierujemy się drogą po lewej stronie - tak jak jest pokazane na tej mapce.​

Droga w tym miejscu łagodnie wznosi się w górę. Po dojściu do skrzyżowania skręcamy w lewo w kierunku wsi Bustryk:

Wejdziemy na tzw "szlak papieski" (który szczególnie upodobał sobie Jan Paweł II - stąd nazwa drogi). Przez cały czas będą towarzyszyły nam piękne tatrzańskie widoki:

Trzymamy się naszej drogi kierując się do wsi Ząb. Po jakimś czasie zaczniemy iść delikatnie w dół aż dojdziemy do skrzyżowania, na którym znajduje się ławka, duża mapa turystyczna oraz tablica informująca o "szlaku papieskim". Po prawej stronie zobaczymy charakterystyczną budowlę widoczną poniżej:

To drewniana kaplica św Brata Alberta w Furmanowej. Skręcamy właśnie w tę ulicę i pokonujemy ostatni odcinek drogi wiodący łagodnym wzniesieniem wprost na szczyt Gubałówki :) Na miejscu - wiadomo - masa atrakcji, punkty widokowe, gastronomia...

Wrócić możemy tą samą drogą lub zejść do Zakopanego i "złapać" dowolny bus lub PKS jadący w kierunku Nowego Targu czy Krakowa (nieopodal naszej willi znajduje się przystanek Biały Dunajec Górny - tuż przed mostem - tam możemy wysiąść). W razie kłopotów goście Villa Fiore mogą zawsze zadzwonić na nasz numer - pomożemy :)

Zapraszamy do Białego Dunajca - i do naszej Villi Fiore!


Zostaw komentarz:

Piszą o nas:

 • Nie ma opcji żeby dać mniej niż 5 gwiazdek ? Ania - gospodyni jest niepowtarzalna, już po 1szym dniu człowiek czuje się jak w domu. Na śniadanie rozpieszcza przepysznym omletem i świetnym humorem od samego rana ? Wrócimy na pewno!
  Sylwia
 • Rewelacyjnie spędzony czasPani Ania wspaniała. Od śniadania do wieczora chętna do pomocy. Jak na pobyt to tylko Tam. Masaże które są tam oferowane są super i pełna godzina. Byliśmy na rocznicę z kolacja. Warto
  Jacek
 • Do Villa Fiore z mężem i z dziećmi jeździmy od lat, polecam to miejsce z czystym sumieniem. Właścicielka wspaniała kobieta dzięki niej czujesz się jak w domu. Atmosfera jest wspaniała, czyste pokoje , a śniadania najlepsze !! Jeszcze nie raz tam wrócimy.
  Beata
 • Raz przyjedziesz i już zawsze będziesz mile wspominać to miejsce. Gospodarze tworzą niezwykle miłą atmosferę, usiądą, pogadają. Pokoje czyściutkie, z łazienkami . Dzieci mają się gdzie bawić, jest grill i duży stół z parasolem
  Asia
 • Jesteśmy już 3 raz u Ani właścicielki.To wspaniałe miejsce ,świetny klimat, przepyszne śniadanka (nasze ulubione) czysto wszędzie az błyszczy.Nie chcę się wyjeżdżać. Nasz syneczek nie może się nacieszyć cudownymi pieseczkami.Napewno powrócimy
  Joanna
 • Spędziliśmy tam z Mężem pierwszą rocznicę ślubu, było przytulnie, romantycznie ale przede wszystkim wesoło. ? Pani Aneczka... To cudowna kobieta, która dba o swoich gości oraz napędza całą atmosferę. ❤Pokoje z łazienkami bardzo czyste i zadbane. Śniadanka przepyszne, już tęsknię za omlecikiem.???
  Julita