Trasy piesze i rowerowe

Biały Dunajec to przede wszystkim zapierające dech w piersiach krajobrazy...

Nie ma lepszego sposobu na nasycenie się pięknem naszych okolic niż wycieczka piesza lub rowerowa. Wbrew pozorom nie trzeba być wytrawnym piechurem żeby tego doświadczyć ;) Trasy, które są wytyczone w naszej miejscowości są w większości odpowiednie nawet dla początkujących turystów. To samo zresztą dotyczy naszej bazy zimowej dla narciarzy, ale o tym napiszemy w innym miejscu.

Gdzie się więc najpierw wybrać? Oczywiście na początek proponujemy zwykły spacer po Białym Dunajcu. Idąc ulicą Jana Pawła II, Miłośników Podhala, Piłsudskiego natrafimy na charakterystyczną drewnianą zabudowę, liczącą niekiedy kilkaset lat - od kapliczek, po góralskie domy. 

Warto wstąpić do miejscowych sklepików gdzie kupimy wyroby podhalańskiego rzemiosła oraz tradycyjnie przygotowane produkty spożywcze. Godne polecenia są również karczmy z regionalnymi przysmakami. Warto przespacerować się też do pobliskiego Poronina.

Jeśli chcemy wybrać się na dalsze wyprawy - na początek świetnym pomysłem będzie piesza wycieczka na Gubałówkę (szczegółowy opis szlaku pod tym linkiem). Biały Dunajec jest tuż obok Zakopanego więc to nie jest jakieś szczególne wyzwanie - dotarcie do celu zabierze nam ok 3 godzin (lub krótszą drogą pasmem Pogórza Gubałowskiego przez Talary i Ząb - ok 2 godz). Kierować się możemy przez Leszczyny, Sierockie, Rołów Wierch i Ząb. Ciekawostką jest fakt, że przez część tej trasy przebiegają etapy corocznego wyścigu Tour de Pologne. Po drodze będziemy mijać nie tylko urocze miejscowości ale także podziwiać piękną panoramę Tatr. Przy okazji warto zaznaczyć, że na trasach pieszych i rowerowych są zlokalizowane punkty widokowe.

Nieco bardziej absorbująca czasowo wycieczka (ok 4 godz) - Biały Dunajec - Stołowe- Gliczarów Górny - Gliczarów Dolny - Wojtusiców Wierch - Biały Dunajec ( 3,5godz). Jednak czas i wysiłek na pewno się opłaci - równie pięknych krajobrazów, nie znajdziecie nigdzie indziej!

Trasy rowerowe to raczej wyzwanie dla osób, które z rowerem mają do czynienia na co dzień. Jest to chyba najlepszy sposób na aktywne zwiedzanie najbliższych okolic i zobaczenie jak największej ilości atrakcji oraz podziwianie krajobrazów. Jeśli poruszasz się tym środkiem lokomocji rekreacyjnie to nie powinieneś/aś mieć problemu z pokonaniem tych dystansów:

Trasa Biały Dunajec - Gliczarów Dolny - Gliczarów Górny - Biały Dunajec - około 15 kilometrów, trasa dość łatwa, w dużej części biegnąca asfaltową drogą
Trasa Biały Dunajec - Stołowe - około 25 kilometrów, trasa dość wymagająca (strome podjazdy)
Trasa Biały Dunajec - Bukowina Tatrzańska - około 20 kilometrów, trasa również dość wymagająca - podobnie jak na trasie Biały Dunajec - Stołowe różnica wzniesień wynosi 300 metrów.

Autor:

Wasz ulubiony pakiet:

Dołącz do nas:

Piszą o nas:

 • Nie ma opcji żeby dać mniej niż 5 gwiazdek ? Ania - gospodyni jest niepowtarzalna, już po 1szym dniu człowiek czuje się jak w domu. Na śniadanie rozpieszcza przepysznym omletem i świetnym humorem od samego rana ? Wrócimy na pewno!
  Sylwia
 • Rewelacyjnie spędzony czasPani Ania wspaniała. Od śniadania do wieczora chętna do pomocy. Jak na pobyt to tylko Tam. Masaże które są tam oferowane są super i pełna godzina. Byliśmy na rocznicę z kolacja. Warto
  Jacek
 • Do Villa Fiore z mężem i z dziećmi jeździmy od lat, polecam to miejsce z czystym sumieniem. Właścicielka wspaniała kobieta dzięki niej czujesz się jak w domu. Atmosfera jest wspaniała, czyste pokoje , a śniadania najlepsze !! Jeszcze nie raz tam wrócimy.
  Beata
 • Raz przyjedziesz i już zawsze będziesz mile wspominać to miejsce. Gospodarze tworzą niezwykle miłą atmosferę, usiądą, pogadają. Pokoje czyściutkie, z łazienkami . Dzieci mają się gdzie bawić, jest grill i duży stół z parasolem
  Asia
 • Jesteśmy już 3 raz u Ani właścicielki.To wspaniałe miejsce ,świetny klimat, przepyszne śniadanka (nasze ulubione) czysto wszędzie az błyszczy.Nie chcę się wyjeżdżać. Nasz syneczek nie może się nacieszyć cudownymi pieseczkami.Napewno powrócimy
  Joanna
 • Spędziliśmy tam z Mężem pierwszą rocznicę ślubu, było przytulnie, romantycznie ale przede wszystkim wesoło. ? Pani Aneczka... To cudowna kobieta, która dba o swoich gości oraz napędza całą atmosferę. ❤Pokoje z łazienkami bardzo czyste i zadbane. Śniadanka przepyszne, już tęsknię za omlecikiem.???
  Julita